Kendiniz yeni iş fikirleri üretemiyorsanız ve daha hazır işler yapmak istiyorsanız sizin için en mantıklı sektörde bayilik açabilirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarda örneğin; alışveriş mağazası, yiyecek sektörü gibi birçok alanda markaların bayiliklerini açarak oldukça karlı işler yapabilirsiniz. Kendi işini kurma sırasında iş sektörünü bulma, yer bulma, kira sözleşmeleri, gerekli izinlerin alınması gibi pek çok sorun ve yapılması gereken noktalar vardır. Eğer siz de tüm bunlar ile uğraşmak istemiyorsanız sizin yerinize bütün bu izinleri alacak ve yeri belirleyecek olan bayilik veren firmaları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kendi işinizde ilerlemek ve büyütmek odlukça zorlu ve uzun bir süreçtir ve kazanç garantisi yoktur. Oysaki bayilik açmada zaten var olan ve sık sık kullanılan bir bayinin devamı olacağı için kazanç garantisi de bulunmaktadır. Sizin için bazı bayilik açma önerileri aşağıda yer almaktadır.

 

Baydöner Bayilik Şartları

Neredeyse bütün AVM’lerde bulunan baydöner birçok kişinin severek tükettiği ve milli lezzetlerimiz arasında olan döner üretmektedir. Türkiye’nin rakı, kebap ve baklava gibi milli yiyeceklerinden sonra en çok tanınan yiyeceklerinden olan döner bütün dünya tarafından baydönerde yenilmektedir. 2006 yılında kurulmuş olan baydöner günümüze kadar hızlı bir şekilde büyüyerek gelmiştir ve Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde bayiliklerini açarak büyümeye devam etmektedir. Daha da büyümek ve birçok kişiye hizmet edebilmek için franchise anlaşmaları yapan baydöner başta Türkiye ve sonrasında Azerbaycan, Kazakistan ve Almanya gibi pek çok ülkede bayiliklerini açmaktadır. Peki, baydöner bayilik şartları nelerdir ?

 

  • Öncelikle baydöner bayilik sözleşmesi 10 yıl geçerli olacaktır.
  • Restoran açma bedeliniz ise 250 bin dolar+ KDV olacaktır.
  • Franchise giriş bedeliniz 50 bin dolar + KDV olacaktır.
  • Restoranın her ay elde etmiş olduğu gelirlerden ise aylık %2 reklam bedeli ve %5 kadar da bayilik ödemesi yapılmaktadır.
  • Restoranın açılacağı yer ise işletmeci tarafından önerilen yerler dahilinde baydöner tarafından belirlenmekte olup genel olarak cadde, otoparkı olan dükkanlar ve şehrin işlek yerleri tercih edilmektedir. Restoranın büyüklüğü ise 150-200 metrekare kadar olma koşulu konulmaktadır.

 

Madam Coco Bayilik Şartları

Günümüzde birçok kişinin alışveriş ve yemek için sık sık tercih ettikleri alışveriş merkezlerinin olmazsa olmaz mağazalarından olan Madam Coco özellikle birçok kadının uğrak yerleri arasında olduğu için arasındadır. Evlerde muhteşem bir görüntü oluşturmasıyla birlikte kaliteli ürünleriyle de birçok kişinin tercihi olmayı başaran Madam Coco Fransız ev tekstilini ve modasını müşterilerine en iyi şekilde sunmaktadır. 2009 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olan Madam Coco çok kısa bir süre içerisinde tanınmıştır ve markalaşmıştır. Her ne kadar Fransız markası olarak bilinse de Madam Coco Türk markasıdır ve İlhan Tanacı tarafından oluşturulmuştur. Türkiye’de 250 kadar mağazası bulunan Madam Coco’nun yurt içi bayilik verme çalışmaları bulunmamakta olup, yurtdışına franchise vermektedir.

 

Pizza Sektöründe Bayilik Alma

Zamanla birçok kişinin giderek fast food tüketme alışkanlığının artmasıyla birlikte pizza tüketimi de hızlı bir şekilde artmaktadır. Her zaman kazançlı bir iş olacağı düşünülen pizza sektörü bayilik açma önerileri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Birçok kaliteli markanın bayiliğini açarak kendi işletmenizi işletebilir ve kar oranlarınızı yükseltebilirsiniz. Bunun için ise önerilen pizza mağazaları arasında; Dominos pizza, Pizza pizza, Pizza Hut, Little Ceasers, Panino pizza yer almaktadır. Tüm bu bayilik veren pizza firmaları ile görüştüğünüz ve bayilik şartlarını kabul ettiğiniz sürece en doğru yer istediğiniz pizza firmasının bayiliğini açabilirsiniz.