En çok para kazandıran sektörler 2019

Bu yazımızda çok para kazanmak için iş fikirlerien çok para kazandıran mesleklerkolay para kazanma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Belki bu yazıyı okuduktan sonra kariyer planınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

2019 yılında en çok para kazandıran meslekler ve sektörler

2013 yılından bu yana en çok kazananlar başta finans sektörü olmak üzere doğalgaz çıkarma faaliyeti yapanlar ile siyanür, kükürt üreticileri, kakao üreticileri olmuştur. Traktör, altın-gümüş, otomobil, çimento gibi alanlarda da karlılık görülmektedir. Bu alanların ardından gelen ise ağır makineli tüfek üreticileridir. Yıllık 10 milyon dolar kazanç elde eden sektörler arasındadır.

Ayrıca başkasının kirasını toplama işi yapan kişiler 2012’de 19 milyon dolar kazanırken 2013’te 56,6 milyon kazanmaya başlamışlardır ve 2015’te de gelirleri 72 milyon dolara yükselmiştir. Bu kişilerin, ev ve dükkân sahibi olan fakat bunların kirası ve hukuksal süreci ile uğraşamayacak durumda olanlardan iş aldıkları durumdur. Genelde yüzde 10 komisyon alıp gayrimenkulleri kiraya verirler yani yaptıkları işi bir nevi emlak sektörüne ya da komisyonculuğa benzetebiliriz.

Eğer yukarıda bahsi geçen finansla ilgili ticaret sektöründe iş yapmak istemiyorsanız en çok para kazandıran sektörler 2019 medya kuruluşlarıdır. Medya derken kamera önündeki sunucular, başrollerden bahsediyoruz. Bu alanda 3-4 saatlik bir program sunuculuğu yaparak ayda 1,2 trilyona kadar ücretler kazanmanız mümkün. Aktörler ve dublörler yıllık 117 bin dolar kazanç elde etmektedirler. Yine modeller ve mankenlerin de yıllık geliri 235 binin üzerindedir. Fakat bu sektörlerde yaş kriterleri çok önemli olduğu için uzun yıllar çalışmanız pek mümkün olmayabilir yani kısa süreli ama güzel kazanç getiren alanlardır diyebiliriz.En çok para kazananlar 2019

Yıllık kazanç bakımından bu sektörlerin ardından mali müşavirler ve noterler gelmektedir. Bunun yanı sıra sadece banka faizi ile geçinenlerin kazancı da yılda 1,6 milyar kazandıkları yönündedi
Yıllık kazanç bakımından bu sektörlerin ardından mali müşavirler ve noterler gelmektedir. Bunun yanı sıra sadece banka faizi ile geçinenlerin kazancı da yılda 1,6 milyar kazandıkları yönündedir.

Sıcak hava balonu, zeplin, planör ve sayaç okuyucuları imalatçıları da yıllık 160 binin üzerinde kazanmaktadır.

Bu meslekler haricinde biraz daha ekstrem fakat kazancı gayet iyi olan sektörlerden bazıları; Piliç eksperliği(civcivleri dişi-erkek diye ayırt etme sektörü), ot yetiştiriciliği (nadir, zor yetişen bitkileri laboratuvar ortamında yetiştirme sektörü), karınca yakalayıcı, yumurta kırıcı/koklayıcı(sarısını ve beyazını ayrıştırma işi), yürüyen billboard (markanın logosunu tişört olarak giyerek taşıma işi),  fıstık teknikerliği (antep fıstığını kalite açısından değerlendiren sektör).

Para kazanmak için yeni iş fikirleri 2019

Eğer bahsi geçen meslek alanları size uzak geldiyse gıda ve giyim sektöründe ticarete yönelebilirsiniz. Çünkü gıda olmazsa olmaz ürünlerin başındadır ve alım-satımda birinci sıradadır, giyim de ikinci sırada gıdayı takip etmektedir. Bunlara ek olarak ev yapıp satmak yani müteahhitlik de en çok para kazandıran sektörler 2019 arasındadır. Fakat bunun için yüklü bir sermayeye gereksiniminiz olacaktır. Ancak bu alan sizlere % 200 ile % 500 arasında bir kar elde etme imkânı sağlayabilir.

2019 yılında en çok para kazandıracak sektörler

Yeni girişimcilerin ileriye dönük yatırımlar yapmak istemesiyle 2019 yılında en çok para kazandıracak sektörleri araştırmaktadırlar. Bu doğrultuda en çok para kazandıran sektörlerden bahsedeceğiz.

Mobil yazılımcılık

Dünya üzerinde milyonlarca akıllı telefon var ve bu telefonlar artık büyük bir kazanç kapısı haline gelmeye başladı. Hızla bilgisayarların yerini alan akıllı telefonlara uygulamalar hazırlayan yazılımcılar, gelecekte daha büyük paralar kazanacaktır.

İtibar yöneticiliği

Bu meslek gurubu, şirketler hakkında internette yayınlanmış haberler veya yorumlar arasından olumlu olanları ön plana çıkarıp, olumsuz olanları internetin karanlık odalarına hapsediyor.  Böylece internetten firma hakkında yapılacak bir araştırmada, müşteri iyi yorumlarla karşılaşıyorlar.

Veri madenciliği

Bilinen madencilikten farkı kazı yapılan yer internet. İnsanların internette yaptığı aramalar, beğenmeler, nelerden hoşlandığı gibi kişisel bilgilere ulaşma ve bunu şirketler için bir pazarlama raporu haline getirmek, bu işin amacıdır. Bilgisayar mühendisi kökenliler bu işe daha yatkın olan kişilerdir.

Hacker’lık

Şirketler, ağlarındaki güvenlik açıklarını kapatmak için etik hacker’lara ihtiyaç duymaya başladı. Hacker saldırısına karşı yine bir hackerdan yardım almak artık çok popüler iş sektörü arasında yer almaktadır. Bu işi yapanların 2020 yılında ortalama gelirinin 90 bin dolar civarı olacağı öngörülüyor.Çevreci inşaatlar

Alternatif enerji ve malzemeler popüler olduğundan beri ev sahiplerinin evlerini yenilyecek ve ekipman sağlayacak eğitimli müteahhitlere olan ihtiyacı da artmıştır. Çevre dostu binaşar inşaat sektöründe yeni bir karlı pazar yaratmıştır.

İnternet pazarlama ve reklam ajansları

İnternetin günümüzdeki artan önemi ve hakimiyeti firmaların halkın gözünde ki yerlerini korumalarını ve yükseltmelerini gerektiriyor. İnternet pazarlama ve reklam ajansları bütün bu görevleri işletme sahipleri adına yerine getiriyor ve bu sayede firmalarda pazarlama görevleriyle uğraşmak yerine müşterilerin ihtiyaçlarına odaklanabiliyorlar. Uzmanların çoğu internet pazarlama ve reklam ajanslarının daha büyümesini bekliyor.

Yaşlı kişiler için evde bakım hizmetleri

Nüfus yaşlandıkça yaşlı insanlara evde bakım hizmeti veren firmalara ve kişilere olan ihtiyaç artmaktadır. Yaşlı insanların çoğu yaşlarından dolayı evlerinde kalmayı tercih ediyor ve aile üyeleri de her zaman yardım için uygun olmuyor. Yaşlıların bakımıyla ilgili çalışanlar ev işlerinde, getir götür işlerinde, doktor kontrolleri gibi durumlarda yaşlılara yardımcı olurlar. Bu tür hizmetleri sunan firmalara karşı olan talebin gelecek yıllarda daha da artması bekleniyor.