Bu günlerde Fatura Ödeme Merkezi adı altında neredeyse her sokak başında Fatura Ödeme Merkezi adı altında son derece temiz,ilk bakışta güven veren, kurumsallaşmış bir yapı olduğu ilk bakışta anlaşılan iş yerlerini görürüz. Bu iş yerleri, elektrik-su-telefon gibi Fatura Ödeme için kurulmuş ödenen faturalardan komisyon alarak kar eden ofislerdir. Fatura Ödeme Merkezlerinin yaptığı işi, sizde kendi iş yerinizden ek iş olarak yapabilirsiniz. Hatta Fatura Ödeme Merkezi olmak için illa yeni bir yer açılmasına da gerek yoktur. Fatura Ödeme Merkezi ‘ni herkes fatura ödemelerinin sıkıntılı olduğu bölgelerde açabilir ve gelir elde edebilir.Kurulum ücreti, program ücreti, teminat mektubu, nakit blokaj, prosedür, işlem sınırı ve bayilik ücreti olmadan, hiçbir masraf yapmadan Fatura Ödeme Merkezi bayiliği açabilirsiniz.

 

Fatura Ödeme işi yapmak ve bunun gerektirdikleri çok basit ve  her ev ve iş yerinin aylık ödenmesi gereken minumum iki faturası olduğu için (elektrik-su)sürekliliği olan, büyük çaplı kurulum, masraf, sermaye ve sözleşme gerektirmeyen bir iştir. Dolayısıyla deneyip kısa sürede vazgeçme lüksüne de sahipsiniz. Fatura tahsilatına başlayabilmek size lazım olan şey internet erişimi olan bir bilgisayar veya tablet, akıllı telefon gibi bir cihazdır. Herkes fatura ödeme merkezi açabilir. Market, Bakkal, Büfe, Kırtasiye, Giyim, Emlak, İnternet Cafe, Su bayileri, bilet satış dükkanı, cep telefonu gibi işletmesi olan ve işletmesine ek gelir sağlamak isteyenler,boş dükkanı olanlar yada dükkan kiralayıp bu işe sıfırdan başlamak isteyenler…

Faturalar banka sistemleri üzerinden ve kurum Ana Bayilikleri üzerinden ödenmekte olup, müşterilere ödendi fişi kesilmektedir Fatura Ödeme Merkezi, kendi bayisi olduktan sonra her türlü yardımı, sistemi nasıl kullanımı gibi konularda her türlü desteği vermektedir.

Firma müsteri memnuniyetinin önemini bilen, müşteri kraldır anlayışıyla hareket eden ve bunun için gerekli hassasiyeti gösteren bir işletmedir. Bayilerinin müsterileri kendi müsterileridir mantigi ile en kaliteli hizmeti vermek için çalışmaktadır.

Firmanın müşteri hizmetleri ekibi,bayilerine  ve ziyaretçilerine  7/24 telefonla destek hizmeti vermektedir. Çok çeşitli sektör ve eğitim seviyelerinde Türkiye’nin her yerinden çok sayıda bayimize telefon desteği sağlamaktadır.

Standart bir ev veya iş yerinin aylık ödemesi gereken cep fatura, sabit telefon, elektrik, internet,su, doğalgaz, parça kontör, uydu-tv ve diğer fatura ödemelerinde gerekli hizmeti vermektedir.

 

Firma 1999 yılından itibaren fatura ödeme sektöründe faaliyet göstermekte olup sektörünün kurucusu ve Türkiye genelinde en geniş temsilci ağına sahip bir firmadır. Alanında uzmanlaşmış kadrosu ve tamamlanmış alt yapısıyla hizmet vermekte olup kendi alt yapısını tamamlayan ve kullanan tek firmadır. BDDK’nın 2009 yılında yayınlanan genelgesi doğrultusunda ödeme merkezlerinin banka alt yapısı ve güvencesinde çalışması gerekmektedir. Bu anlamda yapılan tahsilâtlar banka alt yapısı ve güvencesinde kurum hesaplarına aktarılmaktadır. 81 ilde 4544 adet Faturamatik temsilcisi bulunmaktadır.

Bayilik sartlarında Faturamatik temsilcilerinin, firmanın anlaşmalı olduğu bankada ön avans bakiyesi bulundurmak zorundadır. Anlaşmalı bankaya yatırılan ön avanslar Faturamatik Ödeme Programına kullanılabilir bakiye olarak tanımlanmakta ve yapılan tahsilatlarda bakiye kontrolü yapılmaktadır. Bakiyenin yetersiz olması durumunda işleme onay verilmemektedir.
Bayilerden ödenen faturalara karşılık olarak verilen ödeme makbuzunda bulunan barkodu mağazalarımızda bulunan fatura kontrol cihazina tutulduğunda online olarak ödendi bilgisi alma imkanı verilmektedir.
Türkiye genelinde bulunan bölge temsilcileri ve Faturamatik saha operasyon personeli tarafından tüm bayiler düzenli olarak  ziyaret edilerek denetim faaliyetleri yürütülmektedir. Fatura ödemelerine karşılık olarak verilen makbuzda bulunan 444 28 18 müşteri hizmetleri sayesinde her türlü öneri ve şikâyetler doğrudan genel müdürlüğe iletilebilmektedir.