Hac malzemeleri dükkanı açmak

Yaşadığınız şehirde veya ihtiyaç duyulan bir bölgede hac malzemeleri satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Bu makalemizde Hac malzemeleri dükkanı açmak, dini ürünler satmak isteyenler için yararlı bilgiler vereceğiz.

Hac malzemeleri dükkanı nasıl açılır

Yılın belirli dönemlerinde umre ve hac ibadetinin yapıldığını ve bu ibadetten gelirken, hacı olanların çeşitli hediyeler getirdiklerini hepimiz biliriz. Yüzükten, tespihe, seccadeden, kokulara kadar, birçok ürünün hac veya umre ziyaretinden dönenler tarafından dağıtılmaktadır. Bu hediyelerin büyük bir kısmı ülke içerisinde bulunan hac malzemeleri satan yerlerden alınmaktadır. Bu nedenle, hac malzemeleri dükkanı açmak oldukça karlı ve geliri yüksek bir iştir.

Hac malzemeleri dükkanı açmanın maliyeti

Bu işi yapmak için elinizde ortalama 20 bin lira civarında bir sermaye olması gereklidir. Gerek işyeri için harcanacak para, gerek açılış giderleri, gerekse ürünlerin satın alınması için bu para yeterlidir. Ancak sadece hac malzemeleri dükkanının dizaynı için dahi 20 bin lira para harcanabilir. Bu nedenle, hac malzemeleri satış işi yapmanın alt sınırı olmadığı gibi üst sınırı da yoktur.

Hac malzemeleri dükkanında neler satılabilir

Hac malzemeleri satan işyerlerinbde genel itibariyle, Hac Umre Malzemeleri, Mevlüt Hediyelikleri,İsim Baskılı Yasin Kuran, Haşama Tesettür Mayo, Tesettür Giyim, Cami Malzemeleri, Çeyizlik İçin Ürünler, Kuran Okuyan Ürünler, Kuranı Kerim çeşitleri, mest Çeşitleri, Dini Kitaplar, Sesli Seccade, Hediyelik Tablo Biblo, Gümüş Çeşitleri, CD – VCD – DVD, Çocuklar İçin Dini Ürünler, Dini Elektronik Eşya, Firmalara Logolu Ürünler,Özel Tesbih ve Yüzük gibi ürünler satılmaktadır. Tabi bu ürünlere çağımıza uygun değişik elektronik eşyalar ekleyebilir, isteğinize göre sınıflandırabilirsiniz.

Hac malzemeleri dükkanı açmak için gerekli evraklar

Hac malzemeleri dükkanı açabilmek için, öncelikle Belediye Başkanlığına, Vergi Dairesine ve Esnaf odalarına başvuruda bulunmalısınız. Dükkan açmak için gerekli evraklar isimli makalemizden, işyeri açmak için gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Hac malzemeleri işi yapmak için fikirler

İşyerinizi seçimi en önemli önceliktir. Özellikle camilere, mescitlere, türbelere yakın yerlerde dükkan açmanız iyi bir başlangıçtır. İşyerinizin dizaynı konusunda birkaç fikir vermek gerekirse; iyi bir müzik tesisatı, güzel tütsü kokuları, eskitme bir modernizasyon, çini ve dini süslemeler, dini giyime önem veren çalışanlar size artı puan kazandıracak önemsiz gibi görünün ince ayrıntılardır.

Hac malzemeleri bayiliği almak

Sektöre sıfırdan girmek yerine, bu işe yıllarını vermiş büyük bir firmadan bayilik alarak, sektörde hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bayilik almanın avantajlarından yararlanarak, sizde reklama para vermeden, kısa sürede kazanmaya başlayabilirsiniz.