Kahvehane açmak

Kıraathane açmak için gerekli belgeler, kârlımı, kıraathane açmak için gerekenler, şartlar, ne kadara mal olur, çay ocağı açmak istiyorum, kahvehane nasıl açılır, kahvehane açmak istiyorum gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Kıraathane açmak istiyorum

Büyük küçük tüm şehirlerde rağbet gören ve kazançlı bir iş girişimi olan Kahvehane açmak fikri herkes için uygun bir iş girişimdir. Lakin bu işin stresli ve yorucu bir iş olup bir çok insana hizmet etme durumunda olacağını unutmayın. İş ortamında sürekli olarak aktif bir şekilde çalışmanız gerektiğinden iş yeriniz için işçi alabilirsiniz. Bu sizin dönüşümlü çalışmanıza ve daha iyi hizmet vermenize katkı sağlayacaktır.

Özellikle yaz aylarında böyle bir hizmet faaliyetine girme hem karlı hem de kış mevsimine göre daha kazançlı bir iş fikri olmaktadır. Bu sektörde sunacağınız hizmetler ve olanaklar son derece önemli olup temiz ve insanların rahat etmesi, güzel vakit geçirerek sürekli olarak sizi tercih etmesi sizlerin sektörde daha kalıcı olmasına etki eder.

Kahvehane açmak için güzel ve insanların dikkatini çekecek bir dükkan ismi bulmalısınız. İnsanların önerilerine önem vererek sunduğunuz hizmetin olanaklarını bir kez daha gözden geçirmeli ve farklı faaliyetlerle tercih edinmenizi arttırmalısınız.

Kahvehane açmak istiyorum

Mekan dekorasyonu oldukça önemlidir. Masalar, sandalyeler, insanların rahat edebileceği şekilde temin edilmeli. Seçilen mekan ferah ve aydınlık olmalıdır. Özellikle bu gibi sektörlerde daha fazla hava akımını sağlayacak yerler tercih edilmeli. Gerekli bulunursa özel aydınlatmalar kullanılmalı.Kahvehanelerin olmazsa olmazı Lig Tv için muhakkak büyük ekranlı bir televizyon alınmalı.

Çay ve benzeri içeceklerin yayında alternatif sandviçler, tost, tatlı ve dondurma gibi yiyecekler bulundurulmalı. Bu kazancınızı daha da fazlalaştırıp ekstradan kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

Kahvehane maliyet tutarı

Kahvehane açmak için seçmiş olduğunuz iş yerinizin büyüklüğüne ve hizmet standartlarına göre harcama yapmaktayız. Bu tutar ortalama olarak 15 bin TL ile 25 bin TL arasında değişmektedir.

Kahvehane açmak şartları

60 metrekare ve üzeri alan tercih edilmeli , İç yükseklik açısından seçilen mekanın yüksekliği 3.50 metreden az olmamalı, Havalandırma araç gereçleri kullanılmalı, klima bulundurulmalı, Telefon bağlantısı olmalı, Kütüphane ve satranç, tavla benzeri hobi amaçlı oyunlar oynanabilecek malzemeler bulundurulmalı, Mekan uygunsa 3 değilse en az 2 tane bay ve bayanlara ait wc oluşturulmalı, Yasal olmayan illegal işler yapılmamalı (kumar oynatmak vs) benzeri işlerin yapılmasına kesinlikle izin verilmemeli, Yerleşim durumu için değişim gerektiren zamanlarda mutlaka izin alınmalı, Kat maliklerinden noter alınmalıdır.

Kahvehane açmak için gerekli belgeler

Tapu fotokopisi, 2 tane fotoğraf, İkametgah, Nüfus cüzdanı sureti, Yapı kullanım izni, Kira mukavelesi (kiralık ise), Ticaret odası ve Esnaf odası kaydı, Su aboneliği kartlı sayaç, Çöp konteynırı ve ilgili fatura kağıdı, Yangın önlemi bulunmakta belgesi, Emniyete bildirilmiş kimlik belgesi, Sabıka kaydı,

*Yukarıda belirtilen bilgiler tamamen gerekli olan ve tamamlanması gerekli ortak belgelerdir. Tam detaylı bilgi ve şartlandırmalar için muhakkak belediyeye başvurmanız gerekmektedir.