Oto tamir dükkanı açmak

Sizde sanayide oto tamiratı yapan bir işyeri açmak istiyor iseniz; oto tamir dükkanı açmak için gerekenleroto yedek parça dükkanı nasıl açılır, sanayide dükkan açmak, oto tamirat dükkanı nasıl açılır konusuna değineceğiz.

Sanayide dükkan açmak

Sanayide dükkan açmak için öncelikle bağlı bulunduğunuz Belediye Başkanlığı, Vergi Dairesi ve Esnaf ve Ticaret odasına başvuruda bulunarak, gerekli belgeler hakkında ayrıntılı olarak bilgi almalısınız.

Oto tamir dükkanı açmak için ustalık belgesi gerekir mi?

Oto tamirat dükkanı açmak için, Mesleki Eğitim Merkezlerinden ustalık belgesi veya işyeri açma belgesi almanız gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmek için öğrenim durumunuza göre, belirli bir süre eğitime gitmek zorundasınız.

Oto tamir dükkanı açmak için ne kadar sermaye gerekir?

Oto tamir dükkanı açmak için açacağınız işyerinin büyüklüğüne ve alacağınız makinelere göre ortalama 100.000 TL. civarında sermayeniz olması gerekmektedir. Daha düşük meblağlara da oto tamirat dükkanı açılabiliyorken, bu tutar daha da yüksek olabilmektedir. Tamamen işyerinin açılacağı konuma, büyüklüğüne ve sektöre göre değişkenlik göstermektedir.Oto tamir dükkanı nasıl açılır

Oto tamir dükkanı açmak istiyorum diyenler için, iş yerinin açılmasını maddeler halinde saymak gerekirse; Sermayenin hazırlanması, iş planının yapılması, resmi makamlara başvuru, iş yerinin tutulması ve techizatların hazırlanması ve açılış olarak sıralanabilir.

Oto elektrikçi açmak

Oto elektrikçi açmak için pahalı techizatlara, vinçlere, kaldıraçlara ihtiyaç duymayacağınız için, bu iş yerinin açılması diğer oto tamirat dükkanlarından daha azdır.

Oto tamir dükkanı ne kadar para kazandırır?

Günümüzde binek araçların sayısının çoğalması ve bu çoğalmaya paralel olarak, tamir bakım ve yedek parça gibi hizmetlere daha fazla ihtiyaç duyulması nedeniyle, oto sanayilerde hizmet veren dükkanların kâr oranları günden güne artmaktadır. Oto saniyede hizmet veren iş yerleri ortalama olarak günlük 500 TL. 2000 TL. arasında para kazanmaktadırlar.

Oto tamir dükkanı açmak için kredi

Oto tamir dükkanı açmak için, iş yeri kredisi veren bankalar ile görüşerek, en uygun vade ve faiz oranları ile kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca oto tamir dükkanı açmak için devlet destekli kosgeb hibe kredilere başvuruda bulunabilirsiniz.